AKSU MADENCİLİK SAN. VE ELK. ÜRT. TİC. A.Ş.


MADENCİLİK

 

KROM
Şirketimiz Kayseri Tomarzada açık ocaklardan ve Pınarbaşında yer altı ocağından krom cevheri üretmekte ve zenginleştirme tesislerinde konsantre haline getirdikten sonra yurt dışına ihraç edilmektedir. Ayrıca Kayseri, Balıkesir ve Sivas civarındaki krom sahaları ile ilgili olarak etüd çalışmaları devam etmektedir.

 

DEMİR
Balıkesir Havran da üretilen demir cevheri kırma eleme tesislerinde boyutlandırılmaktadır. Üretilen cevher ERDEMİR, KARABÜK DEMİR ÇELİK Fabrikaları, Ege ve Marmara Bölgesindeki muhtelif Çimento fabrikalarına satılmaktadır.

 

ÇİNKO KURŞUN
Kayseri Yahyalı da halen çalışmakta olan yeraltı işletmemizden Çinko Kurşun üretimi yapılmaktadır.Maden İşleri Genel Müdürlüğünden alınan ruhsatlı sahalarda sondajlı aramalar yapılmaktadır. Bu kapsamda ruhsatı alınan Çinko-Kurşun –Bakır sahasının işletmeye açılması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

 

 

 

MADENCİLİKLE İLGİLİ MÜTEAHHİTLİK
Müteahhitlik hizmeti olarak Türkiye Kömür İşletmeleri Çan İşletme Müdürlüğünde 3.000.000 M3/ay dekapaj kapasitesine sahip makine parkı ile Dekapaj ve Kömür üretimi yapılmaktadır. Şirketimiz  200 M3 yükleme kapasitesinde ekskavatör ve yükleyici, 2200 M3 taşıma kapasitesinde kamyon, 3500 HP itme  kapasitesinde greyder ve dozer, silindir vb den oluşan makine parkına sahiptir.